Alın Botoksu

Alın Botoksu İstanbul

Yaş almanın birer hatırası olan yüzümüzdeki çizgiler bir ömür boyu bizlerle birlikte olmak zorunda değiller. Zamana tamamen karşı koyamasak da yaşlanmayı geciktirmek artık elimizde. Yaşlanma belirtilerinin en çok kendini ele verdiği unsur ise derimizdir.

İnsan vücudun 3’te 2’si sudan oluşmaktadır. Bu nedenle günlük su tüketim miktarımız yaşam kalitemiz ve vücut sağlığımız için oldukça önemlidir. Günlük hayatta stresten uzak durmak, bol bol su içmek, güneş ışığı altında aşırı kalmamak bedenimizdeki nem miktarını dengelemek ve vücudumuzu erken yaşlanmaya karşı korumak adına başrol oynayan maddelerdir.

Güneş ışıklarının içerisinde barındırdığı D vitamini vücut için önemli olsa da her şey de olduğu gibi fazlaca maruz kalınması durumunda derimiz için zararlı olacaktır. Yüz çizgilerinin oluşumuna neden olan etkenlerden birisi de kolajenlere zarar veren yoğun ve dik güneş ışınlarıdır.

Alın Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Tedavi Yöntemleri ve Botoks Uygulaması

Kendimizi ifade etmemizi kolaylaştıran mimik hareketlerimiz süreklilik arz ettiğinde yüz bölgemizde kırışıklara ve derin çizgilere neden olur. Bu çizgi ve kırışıklıkların en yaygın görüldüğü yerlerden biri alın bölgemizdir. Gözlerdeki bozukluk nedeniyle sürekli kısma hareketinin yapılması, güneşe çıkarken gözlük kullanılmaması, bir konuyu dikkatle dinlerken ya da sinirlilik halinde kaşların çatılması gibi fiiller sürekli tekrar edildiğinde çizgilerde artış meydana gelecektir. Kırışıklıklar ve çizgiler alın bölgesinde yatay, kaşlar arasında ise dikey olarak yer alır. Bu tarz durumlarda kırışıklıkların giderilmesi için tedavi yöntemlerine başvurulur. Botoks uygulaması, en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak üst sıralarda yerini almıştır.

Alın hareketleriyle çalışan mimik kaslarını rahatlatmaya yarayan botoks, içerisinde nörotoksin barındırmaktadır. Uygulama yapılır yapılmaz çizgiler üzerinde hızlıca etki gösterir. Bu durum hastanın geçici olarak çizgilerden kurtulmasını sağlar. Ancak alın bölgesinde bu işlemin uygulanması sırasında çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaşın orta, köşe, kenar ve birleşme bölümleri  yüksek özen istemektedir. Tüm bu nedenler çerçevesinde botoks uygulaması mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Botoks uygulaması esnasında dinamik çizgiler azaltılırken, kendimizi ifade etmemize yardımcı olan kaslarımızın estetik görüntülerindeki doğallık bozulmamaktadır. Botoks işleminde amaç, alın bölgesindeki kasların aşırı hareketini engellemek ve kaş uçlarını kaldırarak ve estetik görüntü vermektir. Ayrıca tedavi aşamasında, kırışıklığa konu bölge açılıp, cildin gerginleşmesi ve sağlanır.

Botoks uygulaması oldukça güvenilir ve kısa  sürede uygulanabilen  bir işlemdir. Çok net etkileri olmakla beraber, uygulamanın hemen sonrasında hasta günlük hayatına devam edebilmektedir. Ancak botoks uygulamasının etkileri belirli bir süreye bağlı olduğundan, sonraki zaman dilimlerinde revize işlemler yapılmaması durumunda etkisini kaybedecektir. Tüm bu işlemler yapılmadan önce cilt dikkatlice analiz edilmeli ve yüz anatomisine  uyumlu uygulamaların yapılmasına dikkat edilmelidir.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Botoks uygulamasından önce yüz, makyaj ve kirlerden arındırılarak temizlenir. İnjeksiyon yardımıyla cilde enjekte edilen Botoks uygulamasından sonra hafif derecede sızı hissedilebilir. 2 ile 3 gün arasında alın gölgesinde kırışıklıklarda azalma, 1 hafta 10 gün içerisinde de önemli ölçüde açılma gözlemlenir.

Botoks Uygulaması İle İlgili Yanlış Bilinen Noktalar

  • Botoksa mümkün olduğunca geç başvurulması bilinen yanlışların başında gelir. Kırışıklıklar belirmeden önce botoks yaptırılması en iyi sonuç alınmasını sağlar.
  • Botoksa alışan cildin uygulamayı bıraktıktan sonra cildin eski halinden de kötü olacağı konusunda tereddütte düşülmesi yanlıştır. Uygulama geçerliliğini 4-6 ay boyunca korumaktadır. Süre sonunda etki kaybolsa da eskisinden daha kötü bir görüntü oluşmayacaktır.
  • Uygulanan botoksun miktarının fazlaca olması etkisinin uzunluğunu etkilemez.
  • Ucuz diye uzman hekim olmayan kişilerce yapılan botoks uygulamaları komplikasyonlara yol açabilir.
Randevu Alın!
Call Now Button