PDO İp Askı

PDO İp Askı İle Yüz Germe Uygulaması İstanbul

Günümüzde en çok tercih edilen yüz gerdirme tekniklerinin başında ip kullanarak gerdirme uygulamaları gelmektedir. Bu uygulamada hastaya kesiksiz ve kısa sürede uygulama yapılabilmesi tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir.

Bu Uygulamadan Kimler Faydalanabilmektedir?

Yüz bölgesinde sarkık ve hacim kaybı görülen herkese bu uygulama yapılabilmektedir. Genellikle 30 yaş ve üzeri kişilerde görülen orta yüz, çene, boyun sarkmaları ve kaş düşüklüğü vb. sorunlar nedeniyle bu yaş grubundaki kişiler uygulamadan daha çok faydalanmaktadırlar.

Uygulama Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Uygulamaya başlanmadan önce uygulama yapılacak bölge belirlenip işaretlenmektedir. Hastanın ihtiyacına göre gerek duyulan teknik ve koni sayısı belirlenmektedir. İşlem yapılacak bölgeye (iplerin girip çıkacağı kısım) bölgesel anestezi uygulaması ve cilt temizliği yapıldıktan sonra uygulamaya başlanmakta ve 25-30 dakika gibi kısa bir sürede uygulama tamamlanmaktadır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan uygulama sonrası hasta günlük yaşantısına hemen adapte olabilmektedir. İşlem sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar;

  • Yüz üstü yatmamak
  • 21-30 gün boyunca aşırı mimik içeren hareket yapılmaması
  • 5-7 gün boyunca günde 2 kez iplerin giriş çıkış bölgelerine antibiyotikli krem sürülmeli
  • 21-30 gün boyunca spor yapılmamalı, güneşten korunmalı ve bölgeye masaj yaptırılmamalıdır.

İple Yüz Germe Nedir, Neden Yapılır?

Yaşlanmaya bağlı olarak kişinin vücudundaki kalojen miktarı azalmakta ve bu durum yüz kısmında sarkmalara neden olmaktadır. Bu sarkma probleminden kurtulmak isteyen ancak cerrahi müdahalelerden korkan kişilere kısa sürede çözüm getiren iple yüz gerdirme işlemi uygulanmaktadır.

İple Yüz Germe İşleminde Hangi Ürünler Kullanılmaktadır?

Bu uygulamada farklı türden birçok ip kullanılmaktadır. Ancak bu iplerin sahip olması gereken özelliklerin başında insan dokusuna uygun ve zamanla cilt altında eriyen bir yapıda olması gerekmektedir. İplerin erimeye başlaması vücudun kollajen yapımını tetikleyerek cilt kalitesinin artmasına yardımcı olmaktadır. Uygulama esnasında kullanılan iplikler daha çok “polilaktik asit” ve “polidioksan(PDO)” olup bu iplerin cilt altındaki erime süreleri 10-12 hafta civarındadır. Bu iki ip çeşidi insan dokusuyla uyum sağlayan malzemelerden üretilmektedir.

İple Yüz Germe Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce işlemi yapacak olan doktorla birlikte uygulama yapılacak bölge değerlendirilerek sarkmanın durumuna göre yüzün sarkan bölgeleri işaretlenip sonra uygulamaya başlanmaktadır. Yüz işleme uygun şekilde temizlendikten sonra iplerin giriş çıkış yapacağı bölgeler uyuşturulmaktadır. Yerleştirilecek olan ipler derinin 4-5 mm altında bulunan bağ dokusuna yerleştirilmekte ve germe işlemi tamamlandıktan sonra ipler kesilerek operasyon tamamlanmaktadır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Ağrılı mıdır?

Uygulamaya başlamadan önce uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulandığı için operasyon esnasında hasta herhangi bir acı ve ağrı hissetmemektedir.

İple Yüz Germe İşleminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulama sonrası şişlik, ödem, deri düzensizliği ve çukurluk (gamze) gibi yan etkiler görülse de bu etkiler 3-5 gün içerisinde yok olmaktadır.

İple Yüz Germe İşlemi Kalıcı mıdır?

Uygulama esnasında cilt altına yerleştirilen ipler zamanla erimektedir. Bu nedenle uygulama belirli dönem aralıklarında tekrar yapılmalıdır.

İple Yüz Germe Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Operasyon sonrası uygulama yapılan bölgeye kısa süreli soğuk kompres uygulaması yapılmalı böylece şişlik, morarma ve kızarıklık gibi yan etkiler azaltılmış olacaktır. Ayrıca uygulama sonrası iplerin giriş ve çıkış yerlerine 5-7 gün boyunca antibiyotikli krem sürülerek yan etkilerin azaltılması önerilmektedir. Uygulama yaptıran bazı kişilerin uygulama bölgelerinde kısa süreli hassasiyet oluşabilmekte bu hassasiyetin giderilmesi için ağrı kesici vb. ilaç kullanımı tavsiye edilmektedir. Uygulama sırasında vücuda yerleştirilen iplerin doku ile tam uyum sağlayabilmesi için işlemden sonra 3-4 hafta boyunca sıcak su, hamam, sauna, spa, yüz masajı vb. durumlardan uzak durulması gerekmektedir.

Randevu Alın!
Call Now Button