Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği İstanbul

İnsan cildi her geçen gün değişen çevresel faktörlere ve yaşlanmaya bağlı olarak bazı değişikliklere maruz kalmaktadır. Yaşlılığın belirtileri olan kırışıklıklar ve sarkmalar cinsiyet fark etmeksizin herkesi rahatsız edebilmektedir. Göz, yüz ve boyun bölgesinde görülen bu kırışıklıkları ve sarkmaları medikal ya da kozmetik ürünlerle ortadan kaldırmak mümkün olmamakta veya etkileri kalıcı olmamaktadır. Bu nedenle güzel görünmek ve genç kalmak isteyen kişiler örümcek ağı uygulamasını sıkça yaptırmaktadırlar. İple yüz gerdirme uygulamasına ikame olarak geliştirilen bu uygulama ile kollajen azalması nedeniyle  ciltte meydana gelen sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Vücudu reaksiyona hazırlamak üzere kurulu örümcek ağı uygulaması vücutta kolajen, elastin ve fibroblast üretmeye yardımcı olan iple gerdirme yöntemidir. Lifting etkisi meydana getiren işlemler sonrası güzel ve genç görünen bir cilde kavuşmak mümkün olmaktadır. Bu uygulama uzman doktorlar tarafından yapılan yüz germe operasyonlarından sadece biridir.

Örümcek Ağı Estetik Uygulaması İstanbul Nedir?

Yüz, göz ve boyun çevresinde görülen kırışıklık ve sarkmalara germe işlemi ile yeniden form kazandırılması uygulaması olan örümcek ağı uygulaması ameliyatsız, yüz germe operasyonudur. Yaşın ilerlemesine ve yer çekimine bağlı olarak oluşan çizgiler derinleştikçe  derin kırışıklıklara neden olmakta ve bu durumdan rahatsız olan kişiler genç kalmak ve güzel görünmek için büyük ameliyatlar yerine ameliyatsız bu tarz uygulamaları tercih etmektedirler. Yüz, göz ve boyun çevresinde oluşan sarkma, kırışma gibi problemler örümcek ağı uygulaması ile rahatlıkla ortadan kaldırılabilmektedir. Bu uygulama ameliyatsız yüz germe işlemi olup estetik operasyonlarına alternatif olarak gösterilen uygulamalardandır.

Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Genel Bilgiler

Polidiaksanon ipler cerrahi ameliyatların yanı sıra örümcek ağı uygulamasında cilt altına yerleştirilerek yüz germe işlemlerinde de kullanılmaktadır. Operasyona özgü iğneler aracılığıyla cilt altına yerleştirilen bu iplerin vücut için herhangi bir yan etkisi olmayıp kullanılan iğnelerin yardımıyla cilt altına örümcek ağına benzer şekilde yerleştirilen bu ipler uzun ömürlü olup işlemin kalıcılığı açısından önem arz etmektedir. Örümcek ağı uygulaması ameliyatsız yüz germe işlemlerinden birisi olup bu işlemle cilt altına yerleştirilen ipler sayesinde vücudun tekrar kollajen üretmesine yardımcı olunmaktadır. Problemli bölgelere uygulanan ve cilt altına yerleştirilen ipler kollajen üretmeye yardımcı olmanın yanı sıra yüzü gererek lifting etkisi yaratmakta ve cildin canlanarak, gözle görünür etkiler yaratmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiği Neden Çok Tercih Ediliyor?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin başında gelen örümcek ağı uygulaması yüz germe işlemleri içerisinde en etkili çözümler sunan bir operasyondur. Çok kısa sürede uygulanabilen bu operasyonda işlem tamamlandıktan sonra kişi normal yaşantısına hemen adapte olabilmektedir.

İşlemden hemen sonra ciltte gözle görülür canlanmalar meydana gelmekte işlemden sonraki 3. aydan başlayarak etkisini tamamen göstermekte ve işlem yapılan kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte 3 yıl boyunca kalıcılığını koruyabilmektedir. Operasyonun tekrar tekrar yapılması bu uygulamanın tercih edilmesini artıran nedenlerin başında gelmekte olup ameliyatla 1 veya 2 kez yüz germe işlemi yapılabildiği için bu uygulama hastalar tarafından büyük rağbet görmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği Ne Zaman Yaptırmalı? 

Kişinin göz, yüz ve boyun çevresinde kırışıklık, sarkma vb. durumların söz konusu olması halinde bu uygulamaya başvurulmaktadır. Bu uygulamanın yapılıp yapılmayacağına uzman doktorlar görüşerek karar verilmelidir. Doktorun yapacağı bir ön muayene ile uygulamanın gerekli olup olmadığından emin olunmalı ve bu muayene sonucunda işlemin başarılı olup olmayacağına karar verilmelidir.

Kişi aşağıdaki hususlardan birine sahip ise bu işlemi yaptırabilecektir.

  • Yüzde kırışıklık ve çizgilenme
  • Yüzde sarkma
  • Göz ve çevresinde kırışıklık ve sarkma
  • Ağız çevresinde kırışıklık
  • Çene alt bölgesinde görülen kırışıklık ve sarkma

Örümcek Ağı Estetiği Uygulamasının Etkileri Nelerdir? 

Yüz ve çevresinde meydana gelen kırışıklık ve sarkmalara uzun vadeli çözüm sunulmasını isteyenler kısa etkili uygulamalardan şikâyetçi olmaktadırlar. Medikal veya kozmetik ürün kullanarak yüzlerini gerdirmeye çalışanlar bu ilaçların etkisinin kısa  şikâyetçi olup uzun vadeli çözümler sunulmasını istemektedirler. Örümcek ağı uygulaması etkisini 3 ayda göstermeye başlamakla birlikte 1-2 yıl gibi uzun bir süre kalıcılığını koruyabilmektedir. İşlemin tekrar uygulanabilir olması uzun süre kalıcılığını koruması, ameliyatsız ve acısız bir işlem olması bu uygulamanın tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir.  Bu uygulama ile hızlı ve güvenilir sonuçlar alınarak yüz, yanak, göz, çene ve boyun bölgesindeki kırışıklıklardan ve sarkmalardan kurtulmak mümkündür. Bu uygulama ile esnekliği yok olan bölgeler yeniden canlandırılmakta ve bu canlılığın kazandırılması için PDO adı verilen cerrahi iplikler kullanılmaktadır. Cilt altına en düşük düzeyde yapılan işlemler başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Örümcek Ağı Estetiğinde Risk Durumu Nedir?

Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da risk bulunmaktadır. Uygulama uzman hekimler ve deneyimli kadrolar aracılığıyla yapıldığında risk azalmaktadır. Sağlığa uygunluğu kanıtlanmış ve cerrahi operasyonlarda kullanılan PDO iplikleri de operasyonda allerjik reaksiyon konusunda herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Morluk, şişlik, kızarıklık gibi geçici komplikasyonların dışında herhangi bir risk taşımayan bu operasyon günümüzde en çok tercih edilen yüz germe işlemlerindendir.

Örümcek Ağı Estetiği Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Bu uygulama ameliyatsız bir işlem olduğu için ameliyatlı operasyonlar gibi etkisi aylar sonra görülmeyip hemen etkisi görülmekte ve işlem sonrası günlük yaşantıya hemen adapte olunabilmektedir. Ancak uygulamadan sonra birkaç gün doktorun tavsiyelerine dikkat edilmesi ve bu tavsiyelerin dışına çıkılmaması önem arz etmektedir.

Randevu Alın!
Call Now Button