PQ Age Peeling

PQ Age Peelıng İstanbul

Ciltteki ton farklılıkları, lekeler, sarkmalar, kırışıklıklar, matlıklar, gözeneklerdeki genişlikler nedeniyle kişiler “pq age peeling” uygulamasına başvurmaktadırlar. Bütün bu problemlerin her birisinin farklı tedavi yöntemleri ve tedavi süreleri bulunmaktadır. Bu tedavilerden bazıları iğneli tedaviler, lazer yöntemleri, kök hücreler, iple yüz estetikleri vb. tedavilerdir. Bu tedavi yöntemleri hastaların memnun kalacağı şekilde uygulanmaktadır. Ancak iğneden korkan hastalar için bu tedavi yöntemlerinden ayrı bir tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Bu tedavi yöntemi “pg age peeling” yöntemidir. Bu yöntemle iğneden korkanlar için cilt gençleştirmesi yapılarak cilde canlılık ve dirilik kazandırılmaktadır. Ayrıca bu yöntemin diğer yöntemlerden bir diğer farkı uygulama yapılan kişide herhangi bir kızarıklık, morluk, şişlik ve kabuklanma gibi yan etkiler görülmemektedir. Bu uygulamayı yaptıran kişiler günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilmekte, makyaj yapabilmekte, güneşe çıkabilmekte ve planını bozmadan planlarını gerçekleştirebilmektedir.

Bu tedavi yöntemi güvenli ve uygulaması kolay bir yöntemdir. Problemli olan dokuların onarımını sağlamaktadır. Bu yöntem doku onarımının yanı sıra, derinin yenilenmesi, cilt renk tonunun düzeltilmesi, derinin kusurlarının giderilmesi, hassas ve ince ciltlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Tedavide ilk seanstan hemen sonra ciltte sıkılaşma görülmektedir.

Belirli miktarda üre peroksitle stabilize edilmiş trikloroasetik asit (TCA) karışımından “pq age peeling” elde edilmektedir. Bu karışım cildin derinliklerinde görülen problemleri güçlü onarımı ile etkileyerek uyarabilme özelliğine haizdir.

PQ Age Peeling bileşenleri;

  • %30-32 konsantrasyonda Trikloroasetik Asit (TCA)
  • %5-10 konsantrasyonda Kojik Asit
  • %2-5 konsantrasyonda Koenzim (Q10)
  • %2-5 konsantrasyonda Üre Peroksit

Ağrısız ve acısız bir yöntem olup güneşli havalarda yapılabilmekte ve seans sonrası sıkılaştırma ve kaldırma etkisi hemen görülebilmektedir.

Pq Age Peelin Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle işlem yapılacak bölge temizlenmektedir.     Uygulama yapılan bölgeye işleme özgü masaj ve ürünler ile deri de herhangi bir hasar meydana gelmeden aktif bileşenlerin cildin tüm katmanlarına ulaşması sağlanmaktadır. Deri altına geçen ürün hem deri altında hem ciltte toparlanma sağlayarak üç aşamalı lifting etkisi sağlanmış olmaktadır. Bu işlem sayesinde ciltte parlaklık, sıkılaşma, toparlanma, gözeneklerde küçülme, kırışıklıklarda ve çizgilerde azalma görülmektedir. Haftada 1 kez uygulanan bu yöntem 5 seansta gerçekleştirilmektedir. Düğün ve özel günlerde cildinde problem olan kişilere hızlı bir şekilde uygulanarak cildin daha dinç ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu uygulama yüz bölgesine uygulanabildiği gibi dekolte bölgesine de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bayanların en fazla problemli olarak gördükleri dekolte bölgesinde kuruluk, kırışıklık, sarkma ve çizgilenmeler giderilerek toparlana sağlanmaktadır.

Bu uygulama, kullanımı kolay ve güvenilir bir peeling solüsyon uygulamasıdır. İçeriğinde yukarıda sayılan TCA, Q10 enzim, üre peroksit ve kojik asit bulundurmaktadır. Bu karışımlar sayesinde sivilce ve akne izleri, lekeler, gözenek genişlikleri, renk farklılıkları, kırışıklıklar, sarkmalar, çizgilenmeler vb. problemler için acısız, ağrısız ve iğnesiz etkin bir tedavi yöntemidir.

Bu uygulama güneşe karşı duyarlı olmadığı için her mevsim rahatlıkla yaptırılabilmektedir. Bronzlaşmış kişilerde de güvenle uygulanabilmektedir. Uygulama ciltte parlaklık, canlılık, lifting ve aydınlanma sağlamakta yüzde ışıltı etkisi yaratmaktadır.

Randevu Alın!
Call Now Button