Cosmelan – Dermamelan

Cosmelan – Dermamelan İstanbul 

İçerisinde ciltteki lekeleri yok etmek için bazı enzimler bulunduran “cosmelan – dermamelan” doktorlar tarafından önerilen bir ürün paketidir. Ürün içerisinde  maske, nemlendirici, evde tedavi kremi ve güneş koruyucu vb. bulunmaktadır. Ürün paketinde yer alan maske uygulamasını uzman doktorlar gerçekleştirmekte böylece daha sağlıklı sonuçlar elde edilmektedir.

Cosmelan – Dermamelan Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Bu uygulama cilt analizi yapıldıktan sonra kişinin istekleri ve doktorun tavsiyeleri alınarak belirlenen vücut bölgelerine uygulanmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce işlem yapılacak bölge solüsyon ile temizlenmektedir. Ürün paketinde bulunan maske lekenin yoğunluğuna göre cilt yüzeyine uygulanmakta ve doktorun belirlediği süre boyunca (10-12 saat) uygulanan bölgede kalmaktadır. Bu sürenin dolmasıyla birlikte maske yıkanarak çıkartılmaktadır. Ürün paketi içerisinde bulunan devam kremi, nemlendirici ve doktorun tavsiye ettiği güneş koruyucu losyonun kullanımı ile tedavi süreci devam etmektedir. Tedaviden 7-10 gün sonra kişinin cildinde soyulmalar görülmekte ve leke renkleri açılmaya başlamaktadır.

Cosmelan – Dermamelan Uygulamasından Hangi Alanlarda Fayda Sağlanır?

Bu uygulama;

 • Gebelik sonrası oluşan lekelerin giderilmesinde
 • Ciltteki nokta ebatlı lekelerin tedavisinde
 • Derin sivilce izlerinin giderilmesinde
 • Melazma tedavisinde,
 • Ciltteki yaşlılık lekelerinde

kullanılmakta ve sonuçlarını hemen göstermekte olan kozmetik bir yöntemdir.

Cosmelan – Dermamelan Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Her zaman uygulanabilmektedir.
 • Etkisini kısa süre içerisinde göstermektedir
 • Bütün cilt yapısına uygun olup hassas ciltlerde de kullanılabilmektedir.
 • Leke oluşumuna neden olan melanin miktarının azalmasını sağlamaktadır.
 • Leke oluşumu sürecini baskılamaktadır.
 • Derinin rengini açma etkisi bulunmaktadır.
 • Her tür leke tedavisi uygulamalarıyla birlikte kullanılabilmektedir.

Cosmelan – Dermamelan Uygulaması Ne Kadar Sürer Ve Kaç Kere Yapılır?

Bu ürün paketi içerisinden çıkan maske çoğunlukla bir seansta uygulanmakta olup bazı durumlarda doktorun önerisi doğrultusunda iki farklı seansta da uygulanabilmektedir. İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye uygulanmakta olan krem 6 ay boyunca kullanılmaktadır. Güneş koruyucu losyon ise sürekli kullanılmaktadır.

Kozmetik Ürünlerin Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Seçilecek kozmetik ürünler doktor kontrolünde veya profesyonel uzmanlar tarafından önerilen ürünler olmalıdır. Bu ürünler cildin yapısına uygun, kozmetik yönden ciltle uyumlu ürünler olmalıdır. Aksi takdirde rastgele kullanılan ürünler cilde zarar verebilmekte ve cildin problemli bir görünüm almasına neden olmaktadır.

Cosmelan – Dermamelan Uygulamasının Yan Etkileri Ve Riskleri Var mıdır?

Bu uygulamanın bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak bu uygulama tıbbi bir işlem olduğu için uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu duruma dikkat edildiği taktirde tüm risk faktörleri ortadan kalkacak ve işlemden başarılı sonuçlar alınabilecektir.

Cosmelan – Dermamelan Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Bu uygulamada, uygulanacak tedavi yöntemi, yapılacak cilt analizi, belirlenecek seans sayıları ve seçilen doktor fiyatı etkilemektedir. Tedaviler ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi uzman doktorlarımıza danışılarak alınabilir.

Randevu Alın!
Call Now Button