Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma İstanbul

Kendimizi ifade etmek için en çok mimik ve jestlerimizi kullanırız. Bu ifadeler için en çok da kaşlarımızdan destek alırız. Kaşlarımızı her hareket ettirdiğimizde alın bölgemiz harekete geçer. İlerleyen yaşlarda alnımızdaki hareketler kaşlarımız ve göz kapaklarımızda düşmelere neden olur. Bunu yanında sürekli yapılan kaş, göz ve alın hareketleri nedeniyle zaman içerisinde yüzümüzde kırışıklıklar ve derin çizgiler meydana gelir. Kaşlarımız arasında oluşan derin çizgiler, olduğumuzdan daha sert, somurtkan ve sinirli görünmemize neden olur. Tüm bunlarla birlikte kırışıklık ve çizgiler ruh halimiz ne olursa olsun sürekli solgun bir yüz ifadesi ile dolaşmamıza da neden olur.

Yüzümüzde bulundukları bölge itibariyle kaşlarımız, gözlerimiz ve alnımız birbirine oldukça yakındır. Birbirleriyle organik bağ içerisinde olan bu organlarımız zamanla senkronik bir biçimde deformasyona uğrar. Kaş kaldırma operasyonu esnasında göz kapağı ve alın estetiği gibi müdahalelerden destek alınır. Teknolojideki gelişmeler sayesinde iz bırakmadan, herhangi bir ağrı olmadan, his kaybına maruz bırakmadan minimum sürede kaş kaldırmak mümkün olmaktadır.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri:

 • Botoks Yöntemi: Bu yöntemde kenar, alt ve üst bölgelere botoks enjekte edilerek kaşın konumu değiştirilir. Şekillenmiş ve kalkık görünümlü kaşlara ulaşılır.
 • İp ile Kaş Kaldırma Yöntemi: İple kaş kaldırma ( askı ) yönteminde, lokal anesteziyle uyuşturulan bölgeye yapılan müdahalelerle kaşlar, cilt altındaki dokulara askılanmaksuretiyle kaldırılır. Kişi birkaç gün içerisinde normal hayatına dönebilir. Uzun soluklu çözüm elde edebilmek için, 1-2 yıllık süre zarfında işlem tekrar edilmelidir.
 • Dolgu İle Kaş Kaldırma Yöntemi: Kaşların uç kısımlarındaki bölgede, cildin alt kısmına dolgu uygulaması yapılır. Bu kolay yöntem ile kaşların 1-1,5 mm kalkması sağlanır.
 • Fokus Ultrason Yöntemi: Ultrason uygulaması ile ciltte ve deri altında gerilme yaratılarak kaşların kalkması sağlanır. 1 aylık süre zarfında etkileri kendini gösterir. Uygulamanın ömrü 1 yıl boyunca devam edebilmektedir.
 • Altın İğne Radyofrekans Sistemi ile Kaş kaldırma yöntemi 1 ay ara ile 3 seans şeklinde uygulanır. Mekanik ve kollajen yenileyici etki ile kaşlardaki düşüklüğün derecesine göre rahatlama sağlanır. Yılda bir kez tekrarlanarak etkinin devamı sağlanır.

Ameliyatlı Kaş Kaldırma Yöntemleri:

 • Şakak Germe Estetiği: Bu yöntem, şakağın yer aldığı bölgen deri parçası çıkartmak suretiyle uygulanır. Ancak bu yöntemin en sıkıntılı yanı, ilerleyen zaman dilimi içerisinde saçsız alanların geniş izler bırakmasıdır. Bu nedenle çok fazla tercih edilmemektedir.
 • Endoskopik Kaş Kaldırma Yöntemi: Şakak bölgesinden açılan minik kesikler içinden geçen endoskopik aletler sayesinde alt ve üst doku birbirinden ayrılır. Ayrılan parça yukarı vidalanarak sabitlenir. Kaşlar istenilen şekilde konumlandırılır.

Ameliyatsız Kaş Kaldırmanın Avantajları

 • Kesik olmadan kaşlara müdahale etmek mümkündür.
 • Tıbbi ilaçlara ihtiyaç duyulmaz.
 • Operasyonun hemen ardından bireyler normal hayatlarına dönebilir.
 • İşlem 10-15 dakikalık süreyle tamamlanır.
 • Ciltte his kaybı oluşmaz.
 • Ciltteki derin ve kalıcı çizgiler yok edilir.
 • Cilt eski canlı ve sağlıklı görünümüne kavuşur

Kaş Kaldırma Kimlere Uygulanabilir / Uygulanamaz?

Kaş kaldırma tekniği, her yaşta hastaya uygulanabilir. Ancak sadece ön saç çizgisi geriye gitmiş, alnı geniş kişilerde uygulama yapılmaz.

Kaş Kaldırma Tekniklerinde Ücret Tarifesi

Her bir teknik uygulama için ücret, kişinin cilt ve kaş yapısına bağlı olarak değişmektedir. Detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Alın!
Call Now Button