Dermaroller – Dermapen

Dermapen – Dermaroller İstanbul

Estetik yöntemleri teknolojinin gelişmesiyle birlikte gelişme göstermekte ve kişilerin ihtiyaçlarına göre kendini geliştirerek yeni şekiller almaktadır. Önceden kullanılan bir estetik yöntemi yeni gelişen bir yöntemin gölgesi altında kalarak uygulamadan kaldırılabilmektedir. Bunun yanı sıra aynı doğrultuda hareket eden birbirinden farklı uygulamalar da bulunabilmektedir. Dermapen – Dermaroller tedavi yöntemi aynı doğrultuda hareket eden iki farklı uygulama olup cildin canlanması ve yeni bir görünüm kazanması amacıyla kullanılmaktadır.

Dermaroller Nasıl Bir Uygulamadır?

Dermaroller ; dönen bir mekanizma üzerinde bulunan 2 mm ebatlarında ciltte temas etmesi ile çalışan bir sistemdir.  Sorunlu ciltlerin iyileştirilmesi için kullanılan bu yöntem cildi uyararak canlı ve genç kalmasını sağlamaktadır. 7-8 seans gibi kısa sürede etki eden bu yöntem ev tipi cihazlar kullanılarak da uygulanmakta ve sorunlu ciltlerin canlanmasında ve genç görünüm kazanmasında etkili sonuçlar göstermektedir. Tedavi esnasında cilde temas eden cihazın iğneleri aracılığıyla yüzde mikro ebatlarda delikler açılmakta ve bu delikler yardımıyla cilt için gerekli olan tüm mineraller ve enzimler cilt altındaki tabakaya ulaştırılmaktadır. Uygulamanın zamanlaması kişinin ihtiyacına göre belirlenmekte ve ardından diğer adımlara geçilmektedir. Bu tedaviye benzer bir diğer tedavi yöntemi ise dermapendir.

Dermaroller Nasıl Etkili Olur?

Dermaroller tedavisi uygulama esnasında cihaz deri bölgesinde gezinerek üzerinde bulunan iğneler yardımıyla deri yüzeyinde mikro kanalcıklar açmaktadır. Uygulama yapılan alanda cihazın her geçmesinde yaklaşık 200-300 delik açılmaktadır. İğnelerin açtığı mikro kanallar cilt tarafından yara olarak algılanmakta ve normal yara oluşumunda ortaya çıkan faktörlerin salınımları ve kollajenler, esnek lif sentezini tetikleyerek yaranın iyileşmesini sağlamaktadır. Böylece mikro kanal açılan bölgede taze ve esnekliği artmış bir doku oluşmakta ve derinin canlanması sağlanmaktadır.

Dermapen Yöntemi Nedir?

Birden fazla sayıda mikro ebatlı iğnelerin elektrikli bir sistem yardımıyla hızlı şekilde deriye bastırılmasıyla uygulanan tedavi yöntemine “Dermapen” adı verilmektedir. Ağrısız bir tedavi yöntemi olan dermapen uygulamasında kullanılan iğneler kişilere özel olup özel bir aparat aracılığıyla cilde temas edeceği kısımın ölçüleri ayarlanabilmektedir.

Dermapen Tedavisi Sonrasında Ne Olur?

Bu yöntemin dermaroller tedavi yöntemiyle uygulama alanları aynı olmasına rağmen bu tedavi yönteminin bazı avantajları bulunmaktadır. Dermaroller tedavi yönteminde kullanılan cihazların yalnızca bir iğnesinin bulunması ve silindir bir şekle sahip olması nedeniyle işlem yapılacak bölgenin her tarafına ulaşması sorun olabilirken, dermapen tedavisinde kullanılan cihazların iğneleri ayarlanarak uygulama yapılan her bölgeye rahatlıkla ulaşabilmekte ve işlem yapabilmektedir. İki uygulama arasındaki tek fark bu olup sonuç açısından herhangi bir farklılık göstermemekte, dermapen yalnızca uygulamada kolaylık sağlamaktadır.

Dermapen Tedavi Yönteminin Etki Alanları Nelerdir?

  • Sivilce ve akneler ile oluşturdukları izlerin tedavisi
  • Genişleyen cilt gözeneklerini daraltma işlemi
  • Güneşte zarar gören ciltlerin tedavisi
  • Saç dökülmesi ve kelliğin önlenme tedavisi
  • Göz ve etrafında oluşan torbalanmalar ve morlukların tedavisi
  • Dekolte, boyun ve çevresinde oluşan kırışıklık ve sarkmaların tedavisi
  • Çatlakların tedavisi
  • Çizgilenmelerin ve derin kırışıklıkların tedavisi
  • Aşırı yaralanmaların tedavisi
  • Siğil tedavisi

gibi tedavilerde kullanılmaktadır.

Randevu Alın!
Call Now Button