Mezolifting

Mezolifting Uygulaması İstanbul

Yaşlanmayı önlemek ve genç görünmek isteyenler İstanbul mezolifting uygulaması ile bu isteklerine kavuşabilmektedirler. Mezolifting İstanbul uygulaması anti-aging etkisi nedeniyle cildi gençleştirmekte, kırışıklıkları ve sarkmaları ortadan kaldırarak cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve proteinleri vermektedir. Mezoterapi ile anti-aging ilaçların karışımından oluşan yeni nesil bir tedavi yöntemi olan “mezolifting” yaşlanmayı önleyen ve cildin genç görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Yaşlanmanın altında yatan ana problem cildin genç kalmaya yardımcı olan molekülleri zamanla üretememeye başlamasıdır. Bu durum ciltteki kaslarda gevşemeye, nem ve esneklik kaybı ile solgunluğa neden olmakta ve sonrasında cilt renginde bozulmalara, kırışıklıklara ve sarkmalara yol açmaktadır.

Bu tedavi yönteminin en önemli özelliği cilde  enjekte edilen içeriğin hastanın ihtiyacına göre belirlenebiliyor olmasıdır. Cilde mikroenjeksiyon ismi verilen kendine özgü bir teknikle uygulanan bu karışım vitamin, mineral, hyaluronik asit, amino asit vb. anti-aging moleküllerini içermekte ve uygulandığı ilk seansın sonunda ciltte parlak, nemli ve canlı bir görünüm sağlamaktadır. Uygulama boyun ve çene altına da yapılabildiğinden zamanla yüzde lifting etkisi yaparak tüm yaşlanma belirtilerini hücresel olarak tersine çevirmektedir.

Mezolifting Tedavisinden Kimler Faydalanabilir?

Bu uygulamayı 30 yaş ve üzeri herkes yaptırabilmektedir. Bazı durumlarda örneğin genç yaşlarda aşırı güneş ışığına maruz kalan kişiler 20-25’li yaşlarında da bu uygulamayı yaptırabilmektedir. Ayrıca bu tedavi yöntemi yaşlılığı önlemenin yanı sıra ileride oluşabilecek belirtileri de önlemektedir. Bu uygulama ciltte herhangi bir kırışıklık oluşmadan yapıldığı takdirde ve düzenli olarak yaptırıldığında cildin yaşlanmasını ertelenmektedir. Kronikleşmiş cilt hastalığı bulunanlar ve tedavi sürecinde kullanılan ilaçlara alerjisi olanlar tedavi için uygun aday değillerdir.

Mezolifting Yüz Germe Ameliyatı Kadar Etkili Bir Tedavi Midir?

Bu yöntem önemli ölçüde deforme olmuş ve esnekliğini kaybeden ciltlere sahip hastalara uygulandığı takdirde cildi tamamen sıkı ya da gergin hale getirmemekte olup bu tür problemlerde cerrahi müdahalelerde bulunulması daha doğru olmaktadır. Ancak bu cilt yapısına sahip olanlarda bu tedavi yöntemi ile ciltlerine canlılık ve parlaklık kazandırabilmektedirler.

Mezolifting Yüz Germe Ameliyatı Geçirmiş Hastalara Da Uygulanabilir Mi?

Yüz germe ameliyatı geçiren kişilere de bu tedavi uygulanabilmektedir. Yüz germe ameliyatı yüzdeki sarkmış derinin kesilerek yüzün toplanması işlemi olup cildin kalitesini artırmamakta ve herhangi bir gençleşme etkisi görülmemektedir. Bu nedenle yüz germe ameliyatının etkisinin uzatılabilmesi cildin canlılık kazanması ve genç görünmesi için mezolifting yöntemi uygun görülmektedir.

Mezolifting Tedavisi Sadece Yüze mi Uygulanır?

  • Yüz
  • Boyun,
  • Dekolte
  • Eller

bu tedavinin başarıyla uygulandığı vücut bölgeleridir. Tedavinin uygulanması ile birlikte bu bölgelerde görülen kırışıklıklar, sarkmalar, çizgiler giderilerek, cildin esneklik kazanması konusunda etkili olmaktadır.

Mezolifting Nasıl Bir İşlemdir?

Uygulamaya başlamadan önce ilgili bölgeye lokal anestezik krem sayesinde konforlu bir şekilde kişinin ihtiyacına göre oluşturulan kimyasal karışım mikroenjeksiyon yöntemiyle cilt altına enjekte edilmektedir.

Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Hastanın durumu ve cilt yapısı uygulanacak seansların sayısını etkilemektedir. Seanslar 3-6 ay arasında değişiklik göstermekle birlikte eğer yaşlılığı önleyici uygulamaların kalıcı olması isteniyorsa seans araları çok fazla uzatılmamalı ve doktorun belirlediği aralıklarda uygulamaya gelinmelidir.

Randevu Alın!
Call Now Button