Lumecca Leke Tedavisi

Lumecca Leke Tedavisi İstanbul

Lekelerin tedavisinde en uygun zaman güneş ışınlarının zararlı etkilerinin daha az olduğu kış mevsiminin olduğu aylardır. Vasküler lezyonların tedavisinde ve lazer pigmentte kullanılan kuvvetli ve yoğun ışığa “lumecca” adı verilmektedir. Uygulama sonrası kişilerin cilt yapısında ve temizliğinde önemli farklar görülmektedir. Lumecca yöntemiyle ile cilde gönderilen ışıklarla cildin gençleşmesi ve lekelerin yok edilmesi sağlanmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile açık ve koyu renkli ciltlerdeki kılcal damar, fotodinamik hasar, pigmentasyon ve anti-aging gibi birçok problem tedavi edilerek cilde canlılık kazandırılmaktadır.

Lumecca Leke Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

1 ile 3 seans sonrası bu tedavi yöntemi ciltte aşağıdaki ilerlemeler görülmektedir.

  • Kırmızı/kahverengi pigmentasyonlar (Yaşlılık lekeleri)
  • Güneş lekeleri
  • Vasküler Lezyonlar (doğum lekesi, kılcal ve örümcek damarlar)

ortadan kaldırılmaktadır.

 Lumecca Leke Tedavisi İle Hangi Bölgeler Tedavi Edilebilir?

Bu tedavi yöntemi vücudun her bölgesinde kullanılabilmektedir. Ancak yaygın olarak kullanıldığı alanlar daha çok güneşe maruz kalan bölgeler olup genel de yüz, boyun, dekolte, bacaklar ve kollar bu yöntemle tedavi edilmektedir.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Tedaviye başlamadan 1-1,5 ay önceden güneşle doğrudan temas veya kimyasal bronlaştırıcılar ile bronzlaşmaktan kaçınılması önerilmektedir.

Tedavi Esnasında Ve Sonrasında Neler İle Karşılaşılmaktadır?

Uygulama esnasında flaş ışığına benzer parlak bir ışık oluşmakta ve bu ışığın cilde temasıyla sanki bir lastik çarpması hissi oluşmaktadır. Uygulama sonrasında ise uygulama yapılan bölgede kişi kızarıklık ve sıcaklık hissetmekte ve bu tür yan etkiler bir iki saat içerisinde azalma göstermektedir. Uygulama bittikten 24-48 saat sonrası ciltte koyu renkli noktalar görülse de birkaç hafta içerisinde bu lekeler dökülerek cilt normal rengine kavuşmaktadır. Vasküler lezyon tedavisi sonrası damarlar beyazlaşabilmekte, kaybolabilmekte ya da birkaç gün içerisinde renk değiştirerek yok olabilmektedirler.

Lumecca Leke Tdavisi İçin Kaç Seans Gereklidir?

Bu tedavi için tek bir seans yeterli olsa da başarılı sonuçlar birkaç seansta alınmaktadır. Uygulama süresi ciltteki hasara, tedavinin tipine ve enerji ayarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkmaktadır?

Uygulamada ilk seanstan sonra güneş hasarlarının ve cilt lekelerinin ortadan kaldırılmasında birkaç gün içinde hemen sonuç alınabilmektedir. 1 ile 2 hafta sonra ciltte parlaklıklar ve daha genç bir görünüm hakim olmaktadır. Uygulamanın birden fazla yapılmasıyla birlikte daha iyi ve başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Vasküler uygulamalar için (bacak damarları, örümcek damarlar, kılcal damarlar vb.) uygulamadan hemen sonra ya da 2 hafta içerisinde sonuçlar alınabilmektedir.

Lumecca Leke Tedavisinin Herhangi Bir Yan Etkisi Var mı?

Bu tedaviyi uygulatan hastaların büyük bir çoğunluğu herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamış olup cilt reaksiyonları bir iki saat sonra kaybolmaktadır. Ancak uygulamadan hemen sonra uygulamayı yaptıran kişiler güneş ışınlarına karşı hassasiyet hissedebilmektedirler. Uygulamayı yaptıran kişilerin uygulama sonrası doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaması ve bronzlaşmaktan kaçınması gerekmektedir.

Lumecca leke tedavisi ile;

  • Güvenilir, hassas ve etkili cilt yenilenmesi,
  • Yaşlılık belirtisi olan kahverengi ve kırmızı lekelerin temizlenerek cildin yeniden yapılandırılması,
  • Boyun, dekolte, yüz, el, kol vb. bölgelerdeki kahverengi lekelerin yok edilmesi,
  • Çil ve güneş lekelerinin yok edilmesi,
  • Bacak ve örümcek damarlarda azalma sağlanması,
  • Cilt renk eşitsizliğinin ortadan kaldırılması veya azalmasının sağlanması

gibi leke problemleri ortadan kaldırılmaktadır.

Randevu Alın!
Call Now Button