Botoks Bahçelievler

Botoks Bahçelievler

Her zaman bakımlı ve güzel görünüme sahip olmak isteyenler yaşamları boyunca genç bir görünüme sahip olmak için çeşitli krem, bakım maskeleri ve bakım ürünleri kullanmaktadırlar. İlerleyen yaşlarda görülen kırışma ve çizgiler   sorunların başında gelmektedir. Bu problemlerle karşılaşmamak ve güzel yaş almak isteyenler cilt bakımlarına büyük önem vermektedirler. Günümüzde dış faktörlerin cilde olan olumsuz etkileri göz önünde bulundurulduğunda   genç kalmak için çok fazla ödemeler yapmayı kabullenmektedirler. Ciltteki kırışıkların giderilmesi için kullanılan ve hiçbir çözüm sunmayan kremlerin yerine daha kalıcı çözümler aranmaktadır. Bu nedenle en çok tercih edilen güzellik uygulamalarının başında botoks işlemi gelmektedir. Bu işlemin bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi zaman içerisinde bozulan ve biçimsizleşen kaslardan kaynaklı meydana gelen yüzdeki kırışmaları ve sarkmaları engelleyen ve uzun vadeli çözümler sunan uygulamaların başında gelmesindendir.

Gitgide Yaygınlaşan En İyi Estetik Uygulamalarından Birisi Botoks Bahçelievler

Güzel ve genç kalmak yalnızca Türkiye  değil dünya genelinde insanların en önemsediği durumdur. Kadınların yüz bölgesinde çıkan küçücük bir leke ruh hallerini olumsuz etkileyebilmektedir. Sürekli güzel ve genç görünmek için cilt bakımlarını eksik etmeyen kadınlar geçici çözümlerden ziyade kalıcı çözümler aramakta ve bu çözümleri makul bulmaktadırlar. Anti-aging kremlerini ve yüz maskelerini kullanmak/yaptırmaktan memnun olmayan kadınlar sürekli güzel ve genç görünmek için uzun vadeli  ve güvenilir bir çözüm sunduğu için botoksu daha çok tercih etmektedirler. Botoks uygulamasıyla yüz bölgesindeki kırışıklık ve sarkma gibi sorunlardan kurtulan hastalar uygulamadan %80-90 memnun olduklarını belirtmektedirler. Bu uygulama yalnızca kırışma ve sarkmaları olanlar tarafından değil yaşlanmayı önlemek isteyen genç yaşta olanlar   tarafından da oldukça sık tercih edilmektedir. Yapılan doğru uygulamalar sonucu yaşlanma ve kırışıklık problemlerinin görülmesi ertelenebilmektedir.

Botoks Bahçelievler Nedir?

Derin kırışıklıkları ve çizgileri yok etmek için yapılan ameliyatsız işleme “botoks” denir. Deri altında bulunan kasların gevşemesi nedeniyle meydana gelen kırışıklık ve sarkıklar kalıcı çözüme kavuşturulamadığı için botoks uygulaması kadınlar başta olmak üzere erkekler tarafından da yaptırılan bir uygulamadır. Bu uygulama daha çok yüz bölgesinde alın, kaş ortası ve kaz ayağı kısmına uygulanırken kaşların yukarıya kaldırılması için de kullanılmaktadır. Asık ve yorgunmuş hissi veren göz ve kaş çevresi yapılan başarılı uygulamalar sonucunda düzeltilmekte kaş 1-4 mm seviyelerine çekilebilmektedir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks uygulaması toksin maddesinin kas içine enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. Bu uygulama direkt etki göstermekte ve 3 ile 6 ay arasında kalıcılık göstermektedir.

Botoks Nasıl Etki Eder?

Botoks işlemi daha çok kırışıklıkları yok etme ve yüzü germe işlemleri için tercih edilmektedir. Güzel ve genç kalmak isteyen kadınlarda uygulanan işlem büyük başarı göstermekte ve bu başarının altında kaslardaki sinir uçlarının görevlerine belirli bir süre ara verilmesi yatmaktadır.  Kaslara ve sinir uçlarına etki eden toksin maddesi burada kısa süreli kısmi bir felce neden olmakta 3-6 ay gibi bir süre bu kaslar ve sinir uçları görev yapmamakta ama 6 aydan sonra tekrar aktifleşmektedir.

Botoks Hangi Bölgelere ve Kimlere Uygulanabilir?

Botoks uygulamasını daha çok kadınlar yaptırsa da erkeklerde bu işlemi yaptırmaktadır. Bu işlemin yapılabilmesi için cinsiyet fark etmese de yaş kriteri 18 yaşından büyük olunması ve herhangi bir bulaşıcı rahatsızlığının olmaması gerekmektedir. Kırışıklık ve sarkma gibi durumların tedavisi için oldukça önem arz eden bu uygulama vücutta aşağı düşen kısımların eski haline dönmesi ve gerginleşmesi için yapılmaktadır.

Botoks işleminin yapıldığı bölgeler şöyledir:

 • Alın bölgesi
 • Dudak üstü
 • Göz çevresi
 • Burun kökü
 • Dekolte kısmı
 • Kaş ortası
 • Boyun
 • Koltukaltı,el içi ayak tabanı terleme problemi

gibi alanlardır.

Bu işlem, hamile, yeni doğum yapan ve bebek emziren anneler ile alerjik hastalığı bulunan kişilere, kanser hastalarına ve küçüklere kesinlikle uygulanmamaktadır.

Botoks Uygulamasından Sonraki Süreç

Uygulamanın yapıldığı gün ve ertesi gün uygulama yapılan bölge ovuşturulmamalı, sert müdahalelerde bulunulmamalı ve darbelerden kaçınılmalıdır. İşlemden sonraki 2 gün süresince başı aşağı eğerek iş yapılmamalı ve bu şekilde hasta kendisini zorlamamalıdır. Uygulama sonrası uyurken ya da uzanırken yüz üstü yatmamaya özen gösterilmeli ve uygulama yapılan bölge sıcak sudan uzak tutularak korunmalıdır.

Botoks Kırışıklık Tedavisi Dışında Hangi Sorunların Çözümünde Etkilidir?

Kırışıklık ve çizgilerin yok edilmesi konusunda ameliyatsız çözümler sunan bu işlem;

 • Kol altı
 • Ayak ve çevresi
 • Eklemlerin katlandığı bölgeler
 • Alın bölgesi
 • Avuç içleri

gibi bölgelerde ki aşırı terleme problemlerini ortadan kaldırmak için de uygulanmaktadır.

Botoks Hangi Durumlarda Uygulanır?

Güzel ve genç kalmak isteyen kişilerin sıkça tercih ettiği bu uygulama bazı durumlarda uygulanırken bazı durumlarda asla uygulanmamaktadır. Hamile, yeni doğum yapan ve bebek emziren anneler ile alerjik hastalığı bulunan kişilere, kanser hastalarına ve küçüklere kesinlikle uygulanmamaktadır. Bu işlem genelde 2 şekilde uygulanmaktadır.

 • Bu işlem ilk olarak tıbbi bir ürün olarak piyasaya sürülmüş ve tıbbi rahatsızlıkların (şaşılık ve göz kapaklarının kasılması) tedavisi için kullanılmıştır. Günümüzde halen bu rahatsızlıkların tedavisinde yaygın bir şekilde kullanılmakta olup migren ağrılarında, yüz felcinde, aşırı terlemelerde ve kasların kasılmasında doktorlar tarafından tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir.
 • Kozmetik olarak kullanılmakta olan bu işlem daha çok kadınlar tarafından tercih edilmekte ve estetik işlemlerinde karşılaşılan uygulamalardan biridir. Botoksun bu kadar çok bilinmesine ve herkes tarafından yaptırılıyor olmasına neden olan en önemli unsur kozmetik alanında kullanılmaya başlamasıyla olmuştur. 18 yaşından itibaren başlayan kırışıklıkların oluşumunu azaltan bu uygulama 30 yaşından büyük her 3 kadından 1’isinin düzenli olarak yaptırdığı bir uygulamadır.

Botoks Acılı Bir İşlem midir?

Acılı bir işlem olmayan bu uygulama, uygulama yapılan bölgede enjektörün değdiği yerlerde çok hafif bir sızı uyandırsa da buz uygulaması ile hissedilemeyecek kadar azdır. Botoks yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulandığı için hasta hiçbir acı duymamakta ve işlem sonrasında da uyuşukluğun etkisi geçtiğinde dahi bir acı hissetmemektedir.

Botoks Kalıcı Bir Çözüm müdür?

Bu işlem ile uzun süreli uygulamalarla güzel ve genç kalınması sağlanmakta yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılmakta veya ertelenmektedir. Yaşlanmayı engelleyecek herhangi bir ilaç olmadığı için bu uygulama geliştirilmiş ve 6 ayda bir yenilenerek nasıl genç ve güzel kalınacağı gösterilmiştir.

Botoksun Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Her estetik uygulaması gibi bu uygulamanın da bir süresi bulunmaktadır. Uygulama yapılan kişiye göre farklılık gösteren bu işlem 3 ile 6 ay boyunca kalıcılık göstermektedir. Toksin maddesinin işlevini yitirmesi nedeniyle eski haline dönen bölge de kesinlikle bir bozulma ya da biçimsizlik söz konusu olmamakta ve yeniden bu bölgeye bu işlem uygulanabilmektedir.

Botoksun Etkisi Geçince Ne Yapılmalıdır?

Yapılan işlem sonrası kişi görünümünden memnun kalmakta ancak etkisi geçtiğinde bu görünümün devam edebilmesi için işlemin tekrarlanması ve yenilenmesi gerekmektedir. İlk işleme nazaran ikinci işlemin kalıcılığı daha uzun olduğu yapılan işlemlerden görülmüştür. Kaslara doğrudan etki eden bu işlem yapıldığı bölgede formda kalmaya alıştığından işlemin kalıcılığı ilk işleme göre daha uzun sürmektedir.

Randevu Alın!
Call Now Button