Çene Dolgusu

Çene Dolgusu İstanbul

Çenedeki geriliğin veya çıkıntılı halin yüzün dış görünümünde şekil bozukluğu yaratması halinde bu bozukluğun giderilmesi için uygulanan tedavi yöntemine “çene dolgusu İstanbul” denmektedir. Operasyon esnasında yalnızca hastanın çene kısmı lokal anestezi tekniği kullanılarak uyuşturulmakta ve çene kısmına belirli bir hacimde dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Dolgu maddesi her dolguda olduğu gibi bu dolguda da hyaluronik asit vb. maddelerdir.

Çene Ucu Dolgu Uygulaması İstanbul

Bu dolgu uygulamasında öncelikle hastanın çenesi lokal anestezi kullanılarak uyuşturulmakta ve sonrasında uygulamaya özgü iğne aracılığıyla dolgu malzemesi enjekte edilmektedir. Bu dolgu işlemi yüz kısmına yapılan diğer işlemlerle aynı özellikleri taşımaktadır. Operasyon sonrası kişinin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar hastanın yaşantısını ve günlük hayatını etkileyecek düzeyde değildir. Bu uygulamanın diğer uygulamalarda olduğu gibi herhangi bir yan etkisi bulunmamakta olup yapılan işlem risk teşkil etmemektedir. Bu nedenle dolgu uygulamaları estetik bir görüneme kavuşmak ve güzel görünmek için sıklıkla yaptırılan uygulamalardandır.

Çene ucu dolgu işlemi diğer dolgu işlemleri ile aynı anda yapılabileceği gibi tüm problemler göz önünde bulundurularak tek başına da yapılabilecek bir uygulamadır. Yüz bölgesindeki hareket eden bir bölge olduğu için güzellik sorunlarının giderilmesinde ameliyatsız dolgu işlemi yapılabilmektedir. Bu uygulama güzel ve bakımlı bir yüz hattına sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Bu operasyon güzellik açısından çene bölgesinde gerilik ve çıkıntılar şeklinde şekil bozukluğu olan ve yüzde simetrik durmayan çenelere uygulanmaktadır. Bu dolgu işleminde ağrı ve acı hissi oluşmadığı kişiler tarafından daha fazla tercih edilmekte ve ameliyatsız estetik operasyonları arasında yerini almaktadır. Uygulama yapılan kişi uygulama sonrası hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Estetik bakımdan bu bölgedeki tek sorun kırışma veya çizgiler ise botoks işlemi bu operasyonda tek başına yeterli olmaktadır. Bu uygulama dış görünüşüne ve yüzüne önem veren kadınların yanı sıra erkekler tarafından da çok sık tercih edilmektedir.

Çene Dolgusu İle Hangi Estetik Problemler Tedavi Edilmektedir?

 • Çene hattının belirgin olmaması
 • Çene ve çevresinde meydana gelen sarkmalar
 • Çenenin geride veya çıkık olması
 • Çene ucunun simetrik olmaması
 • Çene ucunun çok sivri olması
 • Çene ucunun aşırı geniş olması
 • Çene ucunda geniş çukurluk bulunması

Çene Dolgusunun Faydaları Nedir?

 • Dolgu işlemi çene hattı açık bir görünüm kazanmakta ve yüzün genç bir görünüme kavuşması sağlamaktadır.
 • Dolgu işlemi sonrası yaygın ya da oval bir yapıya kavuşturulan çene yüze güzel bir görünüme kazandırmaktadır.
 • Dolgu işlemi sonrası çene kısmı arkada duran ya da çıkıntılı olan hastaların bu sorunları giderilerek yüzlerinin hoş bir görünüm alması sağlanmaktadır.
 • Çenedeki derin çukurluk bayanlara erkekmiş gibi bir görüntü verdiği için dolgu işlemi ile bu çene yapısı değiştirilebilmektedir.

Çene Dolgusu Kalıcılığı ve İşlem Süresi

Bu operasyon ameliyatsız bir uygulama olduğu için çok kısa süren bir işlemdir. Operasyondan sonra uygulama bölgesinde hafif kızarıklık ve şişlik görülse de kısa süre içinde geçmektedir. Operasyondan 7-10 gün sonra ilk kontrol yapılmakta ve yaklaşık 3-4 gün içinde etkisini tam olarak göstermektedir. Operasyon sonrası günlük yaşantıya kaldığı yerden devam edilebilmektedir.

Randevu Alın!
Call Now Button