Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu İstanbul

Cilt derisinin temel yapısını oluşturan madde hyaluronik asittir. İlerleyen yaşlarla birlikte insan vücudu su tutma özelliğini ve hyaluronik asit dengesini yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Bu kayba bağlı olarak ciltte kırışıklıklar, belirgin ve derin çizgiler gözlemlenir. Günümüzde ciltteki bu problemlere çözüm olarak geliştirilen ve yaygın olarak kullanılmakta olan yöntemlerden biri de dolgu yöntemidir. Kırışıklıkların ve çizgilerin en sık gözlemlendiği bölgelerden biri dudak ve çevresidir. Dudak dolgusu İstanbul uygulaması ile daha kalın, daha dolgun ve daha belirgin dudaklara sahip olmak oldukça kolaylaşmıştır.

Ameliyata ve kesiklere neden olabilecek herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın derin çizgilerden kurtulmak, dolgun ve gösterişli dudaklara sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Bireyler dolgu uygulaması ile sağlıklı, istediği boyutta şekillenmiş ve nem dengesini yeniden kazanmış dudaklara sahip olabilmektedirler.

Dolgu Yöntemiyle Dudak Kalınlaştırma

Kadınlar için güzel, bakımlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olmanın önemi büyüktür. Dudaklar bu listenin üst sıralarında yer almaktadır. Dolgun ve gösterişli dudaklara sahip olmak her kadının ulaşmak istediği güzellik hedeflerindendir. İlerleyen yaşlarla birlikte vücuttaki su, yağ ve kas dokusu kaybına bağlı olarak diğer bölgelerde olduğu gibi dudak bölgesinde de incelme gözlemlenir. Bunun yanı sıra genetik özellikler nedeniyle ince dudaklara sahip olan bireyler de daha dolgun görünümde dudaklara sahip olmak isteyebilmektedirler. Çözüm yöntemlerinden olan dudakta dolgu uygulaması sayesinde basit ve doğru müdahalelerle etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Dudak Dolgu Uygulaması Süreci

Dudak dolgu İstanbul uygulamasına başlamadan önce hasta ve doktor görüşerek sürecin nasıl işleyeceği konusunda tespitlerde bulunurlar. Gerekli cilt ve doku kontrolleri yapıldıktan sonra hastanın beklentileri ve talepleri dinlenir. Dudakların yüzdeki duruşu ve konumu kontrol edilir. İlk adımda dudaklar lokal anestezi uygulaması ile uyuşturulur. Takip eden aşamada hyaluronik asit içeren dolgu malzemesi ince uçlu iğneler aracılığıyla dudakların iç kısmına enjekte edilir. Dolgu uygulaması toplamda yaklaşık 15-20 dk içerisinde ağrısız şekilde tamamlanır. Bireyler dolgu uygulaması tamamlanır tamamlanmaz günlük hayatlarına dönebilirler. Uygulamayı yapacak olan doktorun yeterlilik seviyesi ve deneyimleri doğrultusunda uygulama daha etkili ve kalıcı sonuçlar verecektir.  . Kişiler arasında sık tercih edilen dudak dolgusunun kalıcılığı kullanılan dolgu maddesinin kalitesi ve dudağın yapısına bağlı olarak değişmektedir. Dolgu maddelerindeki kalıcılık 6 ay ile 1 yıl aralığında değişmektedir.

Dudak Dolgusunun Kimler Yaptırabilir?

18 yaşını tamamlamış, sağlık problemi  olmayan, kadın erkek fark etmeksizin herkes yaptırabilmektedir.

Dudak Dolgusu İşlemi Sonrası

Dolgu uygulaması sonrası kişiler normal hayatlarına hızlıca dönebilirler. Uygulama nedeniyle dudaklarda ödem ve belirginleşme beklenen etkilerdir. Bu durum 1-2 günlük sürede geçecek ve dudaklar istenilen şekline kavuşacaktır.  Dolgu uygulaması yapılan dudaklara sıcak ve soğuk temastan kaçınılmalıdır.  48 saatlik zaman zarfında kozmetik ürün kullanılmaması ve kontrol amaçlı dahi olsa baskı uygulanmaması tavsiye edilir.

İstanbul Dudak Dolgusu Fiyatları

Uygulama ücretleri 1 cc üzerinden hesaplanmaktadır. Kullanılacak dolgu malzeme miktarına bağlı olarak değişmektedir.  Daha fazla bilgi için iletişim adresimizde yer alan telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Randevu Alın!
Call Now Button