Göz Çevresi Botoksu

Göz Çevresi Botoksu İstanbul

Göz çevresine uygulanan botoks, göz etrafındaki kırışıklıkların yok edilmesi ve vücuttaki bazı kısımlarda bulunan sağlam kas hareketliliğini azaltmak için yapılan bir işlemdir. Bu işlemle göz çevresinde bulunan kırışık ve çizgi şeklindeki sorunlar tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Botulinum toksininden elde edilen botoks maddesi kırışıklıkların önlenmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları Botoksu İstanbul

İnsanın yüz kısmında özellikle göz çevresinde bulunan deri oldukça ince yapıdadır. Bu nedenle bu bölgelerde çok fazla mimik hareketleri nedeniyle veya genlerden kaynaklı erken dönemde kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Gözün etrafındaki kas yapısı ince ve çemberimsi bir yapıya sahiptir. Gözün dış bölümünde bulunan bu kaslı yapının işlevinin azaltılması kırışma ve çizgi oluşumunu ortadan kaldırılmaya yardımcı olacaktır. Göz etrafına uygulanan botoks işlemi kaşların yapısını etkileyecek olup hasta kaşlarına şekil verdirmek istiyorsa ekstra bir işlem yaptırma ihtiyacı doğacaktır. Yapılan işlem sonrası kaşlar çok fazla kaldırılmışsa gerekli görüldüğünde düzeltme işlemi yapılmaktadır.

Göz Çevresi Kırışıklıklarına Botoks Uygulaması

Botoks işlemi yüzün diğer bölümlerine yapılan işlemlerle birlikte göz etrafında oluşan kırışma ve çiziklerin yok edilmesi aşamasında yapılabilen bir işlemdir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları Estetiği

Göz etrafında oluşan kırışıklık ve çizgiler botoks işlemine özgü bir iğne ile tedavi edilmektedir. Bu tedavi esnasında hastanın yüzünde az da olsa acı hissi oluşmaktadır. İşlem esnasında hastanın yüzünün uyuşturulmasına gerek görülmemekte olup yapılan işlemin etkisi 5-7 günde görülmeye başlamaktadır.

Botoks işleminden sonra hastanın iki hafta sonra kontrole gelmesi istenmekte ve yapılan işlemin kişi üzerindeki etkisinin (%60’ının) 4-5 ay gibi bir süre zarfında görülmesinden dolayı bu işlemin bu süreden önce yeniden yaptırılmaması gerekmektedir. Kalan %40’lık dilimdeki kişilere yapılan uygulama ise ya bu süre zarfından daha kısa süre de ya da daha uzun sürede işlevini göstermektedir.

Göz Çevresi Botoks Uygulaması Alternatifleri Nelerdir?

Göz etrafındaki çizgi ve kırışmaların tedavisi için yalnızca botoks işlemi yapılmamaktadır. Botoks işleminin dışında altın iğne radyorekans,, ince yapılı dolgu işlemleri bu kırışıklıkların ve çizgilerin yok edilmesi için yapılan diğer işlemlerdir.

Bu işlemlerden hangisinin uygulanacağına yapılacak olan muayene işlemiyle ve cilt yapısına bakılarak karar verilmektedir. Nadiren de olsa bu işlemler beraber uygulanabilirken sıklıkla tek bir işlem yeterli olmaktadır.

Botoksun Kalıcı Olması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Botoks işlemi daha çok 4 ay gibi bir süreyle sınırlı olup 4-6 ay arasında etkisi yavaş yavaş geçmeye başlamaktadır. Kişinin normal şartlarda en erken 4 ayda bir botoks işlemi yaptırması uygun görülmektedir. Bunun yanı sıra kişinin güneşten korunması ve nemlendirici kremler kullanması kırışıklıkların artmasını önlemekte ayrıca botoks uygulamasının ömrünü uzatmaktadır.

Botoks Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Botoks işlemi sağlıklı olan  yetişkinlere yapılabilmektedir. Mimiklerini çok fazla kullananlar daha genç yaşta botoks uygulamasını yaptırmakta böylece kırışıklıkların artmasına ve derinleşmesine engel olabilmektedirler. Hamile ve bebek emziren annelerde, kas ve kanama hastalığı olanlarda botoks işlemi uygulanmamaktadır.

Botoks işlemi yaptıracak olanlar her şeyi eksiksiz uygulamalı ve uygulama ile ilgili gerekli tüm detayları doktorlardan öğrenmelidir. Botoks işlemi yaptıracak olanlar kişilerde kan sulandırıcı vb. ilaç kullanımı söz konusu ise uygulamadan 1 hafta önce bu ilaç kullanımını bırakmalı doktorundan gerekli bilgiyi alarak öyle hareket etmelidir. Botoks yaptıran kişi spor vb. faaliyetlerle uğraşıyorsa botoks işlemiyle vücuda enjekte edilen toksinin daha çabuk etki yapmasına yardımcı olunacaktır. Doktorların tavsiyelerine ve önerilerine dikkat edildiğinde botoks işlemi başarıyla sonuçlanmaktadır.

Randevu Alın!
Call Now Button