Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu İstanbul

Dolgu içerisinde kullanılan doğal maddelerin başında vücut tarafından üretilen hyaluronik asit gelmektedir. Bu uygulama esnasında hyaluronik asit ve poli-vitamin kullanılmakta ve maddeler hücre yenilenmesini ve cildin uzun süre canlı kalmasını sağlamaktadır. Uygulama sonrası kişiler yapılan uygulamadan uzun soluklu faydalanırken uygulama yapılan kişi daha taze bir görünüme kavuşmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması İstanbul

Cilt yapısında kolajen ve elastik lifler bulunmakta olup yaşın ilerlemesiyle ve dış faktörlerin de etkisiyle cilt yıpranmaya ve eski canlılığını kaybetmeye başlamaktadır.

Yüzdeki en hassas bölge gözaltları olup birçok kişi bu bölgedeki şişliklerden, morluklardan ve çökmelerden şikâyet duymaktadır. Bu problemler daha çok genetiğe bağlı olmakla birlikte genellikle uyku düzenindeki bozukluklar, aşırı tuz kullanımı, stresli ve sıkıntılı bir hayat tarzı, kirli ve kötü hava koşullarında bulunan ve çok fazla sigara ve alkol tüketen kişilerde görülmektedir.

Gözaltı Şişliklerinin Işık Dolgusu İle Tedavisi

Gözaltı şişlikleri kişinin genetik yapısına bağlı olmakla birlikte zaman içerisinde meydana gelen yorgunluklar, sağlıksız hayat şartları, uyku düzeninin etkisi ve çeşitli alerjik hastalıklar bu şişlikleri artırmakta ve rahatsız edici hale getirmektedir. Bu şişliklerin yok edilmesi için ışık dolgusu yöntemi ile acısız ve ağrısız kısa süreli bir uygulama  ile  gözaltlarının sağlıklı bir hal alması sağlanmaktadır.

Bu uygulama gelişme evresini tamamlamış her kişiye yapılabilmektedir. 30 yaş ve üzeri kişilerde gözaltındaki şişlikler, morluklar ve torbalanma işlemi belirgin hale gelmekte ve bu uygulama bu yaş grubundaki kişilerde daha çok tercih edilmektedir. Bu teknik ile yapılan uygulamaların etkisi ve kalıcılığı kişinin cilt yapısına göre değişmektedir. Dolgu maddesi içerisinde bulunan hyaluronik asit su oranı yüksek olan bir madde olup vücutta eritilerek yok edilmektedir. Yapılan uygulamanın kalıcılığı 1,5-2 yıl sürmesine rağmen şişlikler uygulama yapılmadan önceki rahatsız edici görünüme geri dönmemekle birlikte kişinin istemesi halinde uygulama tekrar yapılabilmektedir. Her dolguda olduğu gibi tekrar tekrar yapılan dolguların kalıcılığı bir önceki uygulamaya göre daha uzun süreli olmaktadır.

Işık Dolgusu Uygulaması Sonrası

Uygulama, yapıldıktan hemen sonra kendini belli etmekte ve iğne ile işlem yapılan bölgede morarma, kızarma, şişme vb. hiçbir sorun oluşmamaktadır. Uygulamadan sonra kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Randevu Alın!
Call Now Button