Kaş Arası Botoksu

Kaş Arası Botoksu İstanbul

Kaş arası botoksu, kaş arasında görülen kırışıklıklarının ve çizgilenmelerin yok edilmesi amacıyla yapılan bir işlemdir. Kaş arası kaslarının   güçlü kullanımına bağlı olarak deri zaman içinde sürekli katlanmaya bağlı olarak çizgilenme ve kırışıklık problemi ile karşı karşıya kalır.

Genellikle kaşların çatılması sonucu meydana gelen mimikler kaş arası bölgesinin kırışmasına yüzün yaşlanmış görünmesine ve yüz ifadesinin sinirliymiş gibi görünmesine  neden olmaktadır. Kaş arası bölgesinde oluşan kırışmaların azaltılması amacıyla yapılan uygulamalar ile yüz ifadesinin sinirli görünüşüne son verilerek gençleşmiş bir görünüme sahip olunması sağlanmaktadır.

Kaş Arası Botoks Uygulaması İstanbul

Bu uygulama, kaş arasında görülen kırışma ve çizgi şeklindeki yerlere yapılarak bu kırışma ve çizgilerin yok edilmesini sağlamaktadır. Kaş arasına injeksiyon ile uygulama yapılarak bu bölgedeki kaslara etki ederek gerilmelerini önleyerek gevşemelerini sağlamaktadır.

Botoks işlemi ile kaşlar arasındaki kırışmaların yok edilmesinin yanı sıra mevcutta bulunan kırışmaların ve çizgilerin daha da belirginleşmesi engellenecektir. Botoks işleminin düzgün bir şekilde yapılması halinde işlemin tesiri bittikten sonra bile kırışıklıkları ve çizgileri azalttığı ispatlanmıştır. Kaş arasında görülen kırışmaların ve çizgilerin botoks uygulaması ile önemli bir şekilde giderildiği görülmüştür.

Ameliyat ve bıçak izi olmadan yapılan estetik uygulamasının esas amacı zayıflayan ve gerilen kasların yumuşamasını sağlayarak kaş arası bölgesinde oluşan çizgileri ve kırışmaların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. İşlem esnasında değerlendirmeyle belirlenen bölgelere yeterli miktarda botoks enjekte edilmektedir.  İşlem  genellikle 8-10 dakika gibi kısa bir sürede bitmektedir. Ancak bu süre kırışıklığın ve çizginin derinliğine göre uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. İşlem esnasında uygulama yaptıracak olan kişinin acı hissetmemesi için işlem öncesi botoks yapılacak alana lokal anestezik tesirli bir krem sürülmektedir.

Uygulama tamamlandıktan sonra kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam etmekte ve uygulama yapılan bölgede bir ağrı yada sancı söz konusu olmamaktadır. İşlem esnasında oluşan iğne noktalarında görülebilecek kızarıklıklar soğuk kompres uygulaması ile giderilebilmektedir. İşlem yapılan bölgede çukurluklar fazla veya kırışıklıklar derinse bu bölgeye dolgu yapılması önerilmektedir. Hangi işlemin uygulanacağına ve tedavi yöntemine doktor yapacağı muayene sonrası karar vermektedir.

Kaş Arası Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bu uygulamanın etkisi işlem yapıldıktan birkaç gün sonra görülmekte olup ikinci haftanın sonuna doğru tam olarak etkisi görülmektedir. Bu botoks uygulamasının etkisi işlem yapıldıktan 3-4 ay sonra azalmakta ve 7. ayda etkisi tamamen yok olmaktadır. Etkisi geçen işlemin tekrar yapılması önerilmekte ve uzun dönemde daha iyi sonuç alınabileceği belirtilmektedir.

Kaş Arası Botoksun Avantajları Nelerdir?

Pratik, hijyenik ve rahat uygulama olması işlemin tercih edilmesini etkilemekte,  uygulamanın kısa sürede yapılabiliyor olması en önemli avantajlarındandır.

Botoks uygulaması gün içerisinde rahatlıkla birkaç dakikada yaptırılabilecek işlemlerdendir. Çatma çizgisinin ortadan kalkarak kızgın ifadenin düzelmesi kişiye daha pozitif görünüm sağlar.

Kimlere Kaş Arası Botoks Uygulanabilir?

Bu botoks işleminde herhangi bir yaş sınırı olmamakla birlikte 18 yaş ve üzeri herkese yapılabilmekte ve uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kaşlar arası kırışmaların ve çizgilerin yok edilmesinde botoks uygulaması başarılı sonuçlar verse de kırışmaların ve çizgilerin derin olması haline botoks işlemi yeterli olmamakta ve dolgu işlemi önerilmektedir. Yapılacak işlem ile ilgili detaylı bilgiyi doktorunuzdan öğrenebilir uygulanacak işlem hakkında hangisinin etkili olacağı konusunda doktorunuz gerekli çalışmaları yürütecektir.

Kaş arası botoksu İstanbul fiyatlarını, uygulanacak olan işlemleri, tedavi yöntemlerini ve konu ile ilgili tüm bilgileri doktorumuz Dr. Gül YILDIRIM  iletişim bilgileri aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Randevu Alın!
Call Now Button