Mezobotoks

Mezobotoks İstanbul

Standart botoks yöntemlerinden ayrı şekilde uygulanan mezobotoks günümüzde sıkça tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir. Mezobotoks yöntemi daha çok oyunculara uygulanmakla birlikte botulinum adı verilen toksin maddesi kas içerisine değil de derinin alt bölümlerine enjekte edilmektedir. Bu yöntem yüz, boyun, boğaz ve çevresine uygulanmanın yanı sıra kol, ayak, bacak vb. vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.  Çene, boğaz, boyun, yanak vb. bölgelerdeki kırışma ve çizgilerin yok edilmesi ve derinleşmiş gözeneklerin kapatılması estetik açıdan oldukça önemlidir.

Ameliyatsız bir şekilde estetik problemlerinin giderilmesinde botoks işlemi başarılı ve yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Botoks işlemi, standart uygulama haricinde yüz bölgesine ve vücudun değişik bölümlerine uygulanıyor olabilmesi nedeniyle önemli bir başarı sağlamıştır.

Alanında ihtisaslaşmış ve mezobotoksu uygulatyan uzmanlar yapılacak olan işlem ile doğal görünüme sahip olunacağını ve uygulamadan etkili sonuçlar elde edildiğini belirtmişlerdir. Bu yöntemde toksin maddesi derinin alt kısmında bulunan kaslara etki ederek kasların gevşemesini sağlamakta ve ciltte lifting etkisi meydana gelmektedir.

Bu yöntemde deri altına uygulama yapıldığından kaslara herhangi bir uygulama yapılmamakta içtenlik ve mimiklerde herhangi bir yok olma söz konusu olmamaktadır. Bu uygulama sayesinde  gerekli görülen ve form kaybı yaşayan tüm bölgelere botoks işlemi yapılabilmektedir.

Kaslardan ziyade deri altına iğne ile uygulanan toksin maddesi yüz, boyun ve dekolte kısmında şık ve doğal sonuçlar vermektedir. Bunun yanı sıra çene, boğaz, boyun, yanak, dekolte vb. bölgelere yapılan uygulama ile kol ve bacaklardaki sarkma, kırışma ve çizgilerin yok edilmesi için de tercih edilmektedir. Mezobotoks ile kaşlar yeniden şekillendirilebilmekte, çene kısmındaki çukurluklar ve şekilsiz görünümler ortadan kaldırılmakta, ağız çevresindeki kırışmalar ve sarkmalar tedavi edilmektedir.

Bu uygulama 18 yaşını doldurmuş ve sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilmektedir. Genellikle boyun ve dekolte bölgesine uygulanan ve form kayıplarını yok eden bu teknik cilt gözeneklerini küçülterek cildin kalitesini artırmaktadır. Yalnızca bir tek uygulama ile cilt kalitesinin artırılmasını, kırışma, çizgi ve gözeneklerin yok edilmesini sağlayan ve bunların hepsini mimikleri etkilemeden ve aşırı görünüme sebep olmadan gerçekleştiren bu teknik son yıllarda çok fazla ilgi görmektedir.

Mezobotoks Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Uygulamanın yapılacağı alan lokal anestezi kremleri ile uyuşturularak doktor tarafından belirlenmiş olan bölgelere hazırlanmış olan mezobotoks toksin maddesi iğne yardımıyla uygulanmakta ve maddenin derinin altına yayılması sağlanmaktadır. Bu tekniğin amacı, deri yüzeyine alt katmanından itibaren müdahale ederek cilt yüzey tabakasını düzeltmektir.

Bu uygulama ortalama 25-30 dakika sürmekte olup işlem esnasında herhangi bir acı duyulmamakta ve kişi uygulamadan sonra günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Bu işlem kişinin cilt yapısına göre haftalık belirlenen süreler şeklinde uygulanmakta ve istenilen etkiye ulaşılana kadar uygulamaya devam edilmektedir.

Bu işlem tıbbi bir müdahale gerektirdiği için kesinlikle doktor tarafından yapılmalıdır .

Bu uygulamanın etkisi 3-12 ay arası sürmekte olup sonuçlar hastanın yaşına, cilt sorunlarına ve yaşına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Randevu Alın!
Call Now Button