Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu İstanbul

Kişinin güzel ve bakımlı görünmek istemesi ve yanaklarında ön planda olması nedeniyle yanak dolgusu işlemi sıkça tercih edilen uygulamalardan biri olmuştur. Yüzdeki diri ve genç görünüm daha çok elmacık kemikleri ve yanakların durumuyla alakalıdır. Bu nedenle yüz hatlarının canlı ve güzel olmasını isteyenler yüz çevresine dolgu işlemi yaptırmaktadır.

Yanaklara Dolgu Uygulaması İstanbul

Bu uygulama sayesinde kişiler yüzdeki yorulmuş ve asık ifadeden kurtularak daha sıkı hatlara sahip olmaktadırlar. Yaşın ilerlemesine ve yaşlılığa bağlı olarak ciltteki kollajen ve elastik lif ile yağ katmanlarında zaman içerisinde azalma görülmektedir. Bu durum yanaklarda sarkmalara ve yüzdeki diriliğin kaybolmasına neden olmaktadır. Bu sarkma ve diriliğin kaybolmasından rahatsız olanlar sağlıklı ve genç görünme sahip olmak için dolgu işlemine başvurmaktadırlar.

Yüz ifadelerini belirleyen ve dışarıya karşı önem arz eden unsurların başında yanaklar ve elmacık kemikleri gelmektedir. Yüz ifadesi için önem arz eden elmacık kemiklerine uygulama yapılırken çok dikkat edilmeli, hatlar iyice belirlenerek doğal görünümde şekil bozukluğu olmamasına önem verilmelidir.

Yapılacak dolgu işlemi kesinlikle alanında uzman bir doktor tarafından hastane kosullarında yapılmalıdır.

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi İle Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu işlemi uygulamasında bazı teknikler bulunmakta olup bunlardan yağ enjeksiyonu yöntemi ile dolgu işlemi yapılması tıbbi bir operasyon olup hatları belirginleştirerek yüzün gençleşmesini sağlamaktadır. Bu uygulamada gerekli bölgelere yağ transferi yapılmaktadır. Vücudun yağlanma olan bir bölümünden alınan yağ dokusu bazı işlemlerden geçirilerek uygun hale getirilip daha sonra bozulmuş yanak bölgesine iğne ile yerleştirilmekte böylece yanak ve çevresinde dirilik sağlanmış olmaktadır.

Kalıcı Yanak Dolgunlaştırma İstanbul

Yağ transferi tekniği ile yapılan dolgu operasyonu lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Bazı durumlarda gerek duyulması halinde genel anestezi yöntemi de kullanılabilmektedir. Bu operasyon vücudun yağlanma olan bir bölgesinden alınan yağ dokusunun özel uygulamalardan ve yıkama, santrifüj gibi işlemlerden geçirilmesinden sonra belirlenen yüz bölgesine özel bir iğne ile enjekte edilerek yapılmaktadır. Operasyon esnasında yüz bölgesinde herhangi bir kesilme olmadığından operasyon sonrasında yüzde herhangi bir iz görülmemektedir. İşlemin kalıcılığı için vücuttan alınan yağ dokusunun sağlıklı ve canlı doku olmasına özen gösterilmelidir. Özel alet ve cihazlar kullanılarak alınan yağ dokusunun hava ile temas etmeden ilgili bölgeye enjekte edilmesi ve doku kaybının en aza indirilmiş olması önem arz etmekte buda uygulamanın kalıcılığının uzun süreli olmasına yardımcı olmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yağ enjeksiyon işlemi yaklaşık 40-60 dakika sürmekte ve operasyonun hemen ardından oluşan şişliğin azaltılması için soğuk kompres işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem içi buz dolu poşetler ya da jeller aracılığıyla yapılmaktadır. Soğuk kompres işlemi buz poşetlerinin ya da jellerin 10-15 dakikada bir uygulama yapılan bölge ve çevresinde dolaştırılarak yapılmaktadır. Operasyondan sonra 2-3 gün içerisinde kişi normal yaşantısına dönebilmektedir.

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları yapılan uygulamaya göre farklılık göstermektedir. Yağ enjeksiyonu yöntemi veya hazır dolgu maddelerinin enjekte edilmesi yöntemlerinden hangisi tercih edilmişse hem kullanılacak madde miktarı hem de fiyat buna göre belirlenmektedir. Ancak hangi yöntem tercih edilirse edilsin doğru uzman tarafından doğru cerrahi işlemin uygulanması büyük önem arz etmektedir.

Randevu Alın!
Call Now Button